Wyróżnienie za Europejskie Dni Dziedzictwa

Wczoraj nasz dyrektor Marcin Broniarczyk wziął udział w uroczystej gali zorganizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, która miała miejsce w Teatrze Kamienica w Warszawie. Odebrał z rąk Pani dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa dr. hab. Katarzyny Zalasińskiej wyróżnienie przyznane Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej za dwie ostatnie edycje Europejskich Dni Dziedzictwa. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku były to SMAKI ZIEMI RAWSKIEJ w trakcie których w Jatkach miejskich prezentowała się m.in. Wioska Pomidorowa z Sierzchów, można było spróbować swoich sił ubijając masło, czy też skosztować tradycyjnych potraw. Z kolei w tym roku wpisując się w hasło „Połączeni dziedzictwem” uczestnicy warsztatów w Jatkach mogli m.in. posłuchać wykładu dyrektora o wspólnym dziedzictwie współczesnych powiatów i gmin, które wchodziły w skład dawnego województwa rawskiego, a także wziąć udział w warsztatach z kryptografii i szyfrowania poprowadzonych przez Pana dr. Macieja Hubkę z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz warsztatach piśmienniczych poprowadzonych przez pracowników muzeum. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie i już czekamy na przyszłoroczną edycję EDD 🙂.