Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych

Miło nam poinformować, że w dniach 21-22 kwietnia 2022 r. wspólnie z Łódzkim Domem Kultury organizujemy kolejne spotkanie w ramach Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego. Cieszymy się, że tym razem to nam przypadł w udziale zaszczyt pełnienia roli gospodarza. W kolejnej odsłonie spotkań muzealniczych, uczestnicy konferencji – pracownicy muzeów z województwa łódzkiego, będą mieli możliwość wypowiedzenia się czy/w jaki sposób „budować” wystawę stałą „na wieczność”. Tegoroczna edycja to miejsce wymiany doświadczeń, przestrzeni, w których zaproszeni goście – specjaliści w swoich dziedzinach dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi różnych wymiarów funkcjonowania muzeów, a muzealnicy z naszego regionu i nie tylko, wieloletnimi doświadczeniami. Dotychczasowe edycje konferencji odbywające się cyklicznie od 2012 roku zorganizowane zostały dotychczas w: Sulejowie, Radomsku, Łowiczu, Łodzi, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Opocznie, Brzezinach, Kutnie, Tomaszowie Mazowieckim, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Bełchatowie.

W związku z konferencją informujemy, że w dniach 21-22 kwietnia Muzeum Ziemi Rawskiej będzie nieczynne dla zwiedzających.