Promocja folderu o Andrzeju Batorym w Muzeum Ziemi Rawskiej

Wczoraj (w sobotę 30 listopada) odbyła się kolejna promocja folderu o Andrzeju Batorym, kardynale i biskupie warmińskim. Tym razem miała ona miejsce w naszym muzeum. Naszym gościem był współautor wydawnictwa pan Marek Zalewski, pracownik Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Nasz gość opowiedział nam o ciekawych losach bratanka naszego króla Stefana Batorego. Wprawdzie sam Andrzej Batory nie miał związków z naszym miastem, ale jak wiemy od wielu lat miastem partnerskim Rawy Mazowieckiej jest węgierskie Nyírbátor – ściśle związane z rodem Batorych. Publikacja będąca wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Ziemi Rawskiej, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Rawskiej i Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie, powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie. Ma na celu promowanie historii i i wspólnych kart polsko-węgierskiej przeszłości.