Piknik historyczny na zamku – 2 lipca!

Jakieś plany na pierwszą sobotę lipca? Teraz już tak! Zarezerwujcie sobie czas 2 lipca w sobotę w godz. 15-21 i przyjdźcie całymi rodzinami na zamek w Rawie!

Muzeum Ziemi Rawskiej organizuje piknik historyczno-edukacyjny pod hasłem „Zamek rawski – niemy świadek historii” na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”, edycja 2022. Naszymi partnerami są: Brać Herbowa Ziemi Rawskiej, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala oraz Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Rawie Mazowieckiej. Patronat medialny objęły: „Głos Rawy Mazowieckiej i okolicy”, Radio Victoria, erawa.pl oraz KochamRawe.pl. Ponadto w trakcie pikniku atrakcje zapewni kilkudziesięciu rekonstruktorów z innych grup historycznych takich jak m.in: Srebro Peruna, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej BATALION TOMASZÓW, Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty, Swawolna Kompania Ziemi Łęczyckiej, Drużyna Najemna Dziki Bez, Stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej”, Stowarzyszenie Historyczne „Gloria Victis”, Grupa Silva Rerum, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Kompania Saperów Księstwa Warszawskiego oraz Hultaje i Swawolnicy, którzy przeniosą nas oczyma wyobraźni w przeszłość.

W programie:

• obozy rycerskie i wojskowe na dziedzińcu zamkowym pokazy walki,
  • warsztaty fechtunku i musztry
  • gawędy o broni i oporządzeniu wojskowy
  • pokazy artyleryjskie, wystawa broni
  • warsztaty rzemiosł dawnych
  • pokaz musztry ułańskiej