I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

W sobotę 30 listopada przedstawiciele naszego muzeum – dyrektor Marcin Broniarczyk i etnograf Marzena Grzyb wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy panem Pawłem Rydzem oraz twórcami ludowymi: Aleksandrem Dutkiewiczem, Genowefą Kosiacką-Bąk, Kingą Kosiacką-Bąk, Zofią Pacholczyk, Ignacym Sputowskim i Marią Zarębą wzięli udział w podsumowaniu I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego, które odbyło się w Muzeum w Łowiczu. Muzeum Ziemi Rawskiej było jednym z uczestników projektu. Wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za najlepsze wycinanki ludowe. Docenieni zostali również twórcy ludowi reprezentujący ziemię rawską. II miejsce w kategorii wycinanki tradycyjnej przyznano pani Marii Zarębowej z Rzeczycy. W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymali pan Aleksander Dutkiewicz z Inowłodza oraz pani Genowefa Kosiacka-Bąk z Rzeczycy. Gratulujemy naszym twórcom ludowym!